Polska bez PIT

Polska bez PIT

W dniu 30 kwietnia pod II Urzędem Skarbowym w Szczecinie przy ul. Felczaka 19 odbyła się pikieta pt. „Polska bez PIT” zorganizowany przez szczeciński oddział Parti KORWiN. Uczestnicy pikiety postulowali likwidację podatku dochodowego, który jest istotną przyczyną wysokiego  bezrobocia, ubożenia społeczeństwa i emigracji zarobkowej Polaków.

Konferencję rozpoczął Marek Chmielewski: “Absurdem jest, że państwo rocznie wydaje prawie 4 mld zł na pobór podatku dochodowego. Zeznania podatkowe absorbują aż 80% pracy skarbówki podczas gdy wpływy do budżetu to tylko 13% wszystkich dochodów. Do tego większość pieniędzy pochodzi z emerytur, rent i pensji budżetówki. Prezydent Bronisław Komorowski i Platforma Obywatelska od 8 lat nic z tym nie zrobili. Janusz Korwin-Mikke od 25 lat niezmiennie i konsekwentnie postuluje radykalną obniżkę podatków i likwidację fiskalnego ucisku, który zmusza miliony Polaków do emigracji zarobkowej”.

Kamil Kielek dodał: “Nasz kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke powtarza, że bogactwo bierze się z pracy. Natomiast PIT jest karą za pracę i przedsiębiorczość. Wypełnianie PITów zabiera czas, energię i pieniądze Polaków. Podatek dochodowy zniechęca do zakładania nowych firm. Dziś bardziej opłaca się zarejestrować działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, w Czechach, na Litwie lub na Słowacji niż w Polsce. Dlatego polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na przeniesienie działalności za granicę, aby uniknąć bandyckich podatków. Likwidacja PITu zachęci ich do powrotu. Dumna, bogata Polska, to hasło kandydata na Prezydenta, Janusza Korwin-Mikkego. Polska bogata, to kraj bogatych Polaków, a nie bogatego budżetu”.

Przedstawiciele parti KORWiN ponadto przedstawili następujące argumenty za likwidacją podatku dochodowego:

  • więcej pieniędzy w rękach obywateli,
  • więcej miejsc pracy,
  • zachęta dla zagranicznych firm do przeniesienia działalności do Polski,
  • 2 mld zł oszczędności na urzędnikach rozliczająych PIT,
  • 40 mln zł oszczędności na kosztach wysyłki formularzy PIT,
  • oszczędność czasu potrzebnego na wypełnianie deklaracji PIT.

Działacze partii KORWiN zastrzegli, że nie postulują państwa bez podatków, ponieważ wojsko, Policja czy sądy powinny być finansowane z budżetu państwa, i to finansowane dobrze. System podatkowy powinien być jednak prosty, czyli przejrzysty i uczciwy.

Po konferencji prasowej zwolennicy parti KORWiN symbolicznie spalili formularz PIT oraz przystąpili do akcji informacyjnej uświadamiającą szkodliwość podatku dochodowego.Polska bez PIT Polska bez PIT Polska bez PIT Polska bez PIT Polska bez PIT

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *